Flacăra Halmăşd şi Barcău Nuşfalău, cu maximum de puncte după trei etape

Flacăra Halmăşd a înregistrat scorul etapei a III-a din Liga a IV-a de fotbal, câştigând cu scorul de 6 – 0 pe terenul celor de la CS Crasna, formaţie antrenată de Vasile Stâncel. După prima parte a întâlnirii, scorul era 2 – 0 pentru campioana en-titre, patru din cele şase reuşite fiind marcate în repriza secundă.
Cu maxim de puncte este şi CS Barcău Nuşfalău, echipa de pe malul Barcăului situându-se pe poziţia secundă, după victoria cu 2 – 0, pe teren propriu, în faţa celor de la AS Chieşd.
Singura remiză a rundei cu numărul trei s-a înregistrat între Cetate Almaşu şi Rapid Jibou, scorul final fiind 2 – 2, după ce jibouanii au condus la pauză cu 2 – 0.
Sportul Şimleu s-a impus la limită, scor 1 – 0, pe teren propriu, în duelul cu Gloria bobota, unicul gol al partidei fiindm marcat în minutul 59, de Balotă.
Rezultatele şi marcatorii:
Cetate Almaşu – Rapid Jibou 2 – 2, juniori 3 – 1
Au marcat: Ilea (min. 75), Fertea (min. 88), respectiv Moldovan (min. 24), Rus (min. 42)
Benfica Ileanda – Dumbrava Gâlgău 4 – 3, juniori 12 – 0
Au marcat: Mateşan (min. 1), Ceaca (min. 38), Duma (min. 71), Ciurar (min. 79), respectiv Ilieş (min. 16), Pop (min. 57), Breban (min. 65)
Sportul Şimleu – Gloria Bobota 1 – 0, juniori 3 – 4
Au marcat: Balotă (min. 59)
CS Crasna – Flacăra Halmăşd 0 – 6, juniori 3 – 0
Au marcat: Gheţi (min. 5, 55, 57 şi 70), Ulmeanu (min. 16), Garbacz (min. 75)
CS Barcău Nuşfalău – AS Chieşd 2 – 0, juniori 5 – 0
Au marcat: Kallai (min. 3), Vasarhely (min. 83)
Meseşul Treznea a stat.
Programul etapei a IV-a, programată duminică, 23.09.2012: Gloria Bobota – Benfica Ileanda, AS Chieşd – Cetate Almaşu, Flacăra Halmăşd – Meseşul Treznea, Dumbrava Gâlgău – CS Crasna, Rapid Jibou – CS Barcău Nuşfalău. Meciurile de juniori încep la ora 15, iar cele de seniori, la ora 17.
1. Flacăra Halmăşd 3 3 0 0 15 – 2 9p
2. CS Barcău Nuşfalău 3 3 0 0 8 – 3 9p
3. Benfica Ileanda 3 2 0 1 10 – 8 6p
4. Cetate Almaşu 3 1 2 0 5 – 4 5p
5. Gloria Bobota 3 0 2 1 4 – 3 5p
6. Rapid Jibou 2 1 1 0 7 – 2 4p
7. Sportul Şimleu 3 1 1 1 2 – 5 4p
8. CS Crasna 3 0 1 2 3 – 10 1p